Залізничні перевезення вантажів: коли варто використовувати цей вид доставки

Залізничні перевезення вантажів: коли варто використовувати цей вид доставки

Залізничний транспорт – один з кращих варіантів для того, щоб здійснити перевезення вантажів в межах одного континенту на велику відстань. У випадках, коли використовувати водний транспорт недоцільно, а перевозити вантаж за допомогою авіаційного та автомобільного транспорту занадто дорого через великий обсяг партії вантажу, залізничні перевезення стають гарною альтернативою зазначеним вище видам транспорту.

Залізнична інфраструктура досить розвинена в європейських і азіатських країнах, через це виникнення проблем під час перевезення вантажів мінімально, а також можлива доставка вантажів з великим об’ємом одночасно в один пункт призначення.

Види залізничних перевезень

Існує два види залізничних перевезень вантажів:

– Перевезення вантажу в вагонах і на залізничних платформах різних форматів.

– Контейнерні перевезення вантажу на контейнерній платформі або за допомогою піввагонів.

Особливості повагоного перевезення вантажу

Перевагами перевезення вантажу в вагонах:

– Можлива одночасне перевезення великих партій вантажів. За допомогою одного критого вагона можна перевезти близько 64 тонн вантажу, що перевищує обсяг перевезення за допомогою 40-футового контейнера (близько 27 тонн).

– Перевезення з використанням одного вагона може виявитися вигідніше, ніж перевезення за допомогою декількох контейнерів.

Недоліками даного виду перевезення є:

– Необхідно орендувати цілий вагон, цей варіант може бути нерентабельним коли потрібно перевезти кілька десятків тонн вантажів.

– Потрібні додаткові вантажно-розвантажувальні роботи в прикордонних пунктах і ж/д станціях.

Особливості контейнерного перевезення вантажу

Цей вид перевезень є ланкою при мультимодальних перевезеннях, і в разі, коли необхідне перевезення контейнерних партій вантажів. Є можливість мобільності – контейнери при необхідності перевантажуються на автомобілі, залізничні платформи або морські судна.

Також перевагою є доставка вантажу до замовника минаючи складності, такі як вантажно-розвантажувальні роботи на залізничних станціях.

Недоліками є складності, при парній відправці контейнерів. При перевезенні 20-футового контейнера можлива втрата часу при пошуку ще одного такого ж контейнера і подальшої їх відправки.

Що потрібно для залізничних перевезень

Для залізничних перевезень вантажів потрібна наявність рухомого складу. При вагонних перевезеннях потрібні вагони (залізничні платформи). При контейнерних перевезеннях потрібні і залізничні платформи, і контейнери для перевезень вантажів.

Залишити відповідь