Все що потрібно знати про експедирування в порту

Все що потрібно знати про експедирування в порту

При переміщенні вантажу з допомогою річкового і морського транспорту можна заощадити кошти, проте, варто пам’ятати про нюанси, на які потрібно звернути увагу перед вибором цього способу доставки. Найпопулярнішим варіантом таких перевезень є морські перевезення. З їх допомогою можна здійснити експорт та імпорт. Важливо знати про правила, яким підкоряється внутрішньопортове експедирування вантажів.

Внутрішньопортове експедирування передбачає доставку партій вантажів з використанням водних магістралей. Воно включає в такі себе стадії:

– надається контейнер;

– вантаж доставляється в порт;

– оформляється документація, необхідна для транспортування вантажу;

– вантаж доставляється в місце призначення або на перевалочний пункт;

– використаний контейнер повертається.

Найбільшим портом, де приймаються вантажні рейси, є порт Одеси. Співпраця локальних судноплавних компаній відбувається з невеликою кількістю агентів, це призводить до підвищення якості послуг.

Якщо Ви є замовником перевезень вантажів по морю, важливо визначити обсяг і вагу вантажу, який буде перевозитись. Експедиційні компанії, з якими укладається договір, доставляють контейнери на склади, де вони заповнюються.

При перевезенні продукції, що вимагає особливих умов, можливе замовлення холодильників, відкритих майданчиків і т.д. Також можлива доставка збірних вантажів. При цьому відбудеться напрямок партії вантажу на склади, що належать підряднику.

Обов’язково потрібно забезпечити вантаж потрібними документами, чинними на території країни, з якої здійснюється експорт, вказати опис і вагу партії вантажу. Агенти, які здійснюють експедирування, відповідають за успішність проходження митного контролю. Завданнями агента є:

-супровід митного оформлення;

-процес відбору вантажів з метою проведення експертизи;

-процес збору необхідних довідок, які підтверджують, що товар відповідає стандарту якості;

-отримання дозволу на те, щоб вивезти вміст контейнера з портів.

На представника компанії, який відповідає за процес експедиції в порту, покладається обов’язок – після прибуття вантажу він повинен здати вантаж і сертифікати, що дозволяють продаж вантажу в майбутньому.

Контейнерну перевезення до порту наземним транспортом здійснює фахівець фірми підрядника.

При експедируванні вантажу відбувається доставка контейнера в порт; контролюється перетарка на морські судна; сепарація контейнерів, наповнених різними вантажами; контролюється закріплення вантажів.

Коли судно прибуває в порт замовника, експедитором проводиться спостереження за процедурою розвантаження і забезпечується наявність техніки, необхідної для того, щоб вивезти партію імпортних вантажів. Відбувається доставка вантажу до місця, яке вказав замовник. Для супроводу вантажів усередині порту потрібні складські майданчики, їх можна орендувати на час, поки замовник не забере товари.

Фахівці, відповідальні за експедирування всередині порту, заповнюють тальманські листи, c допомогою яких відбувається звіт перед клієнтом, в них міститься інформація про кількість контейнерів, за які несе відповідальність експедитор.

При внутрішньопортовому експедируванні вантажу необхідно застрахувати вантажі, що підлягають переміщенню. Необхідні для цього документи оформляються при укладанні договору між замовником і логістичною компанією, остання відповідає за те, що вантаж буде доставлений вчасно. Також замовник може відстежувати шлях, пройдений контейнером.

Залишити відповідь